Včera 18. júna v poobedných hodinách došlo na ceste druhej triedy č. 520 medzi obcami Zákamenné a Breza,  v okrese Námestovo k dopravnej nehode. Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 18-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Ford v smere od obce Zákamenné do obce Breza. Následne z doposiaľ presne  nezistených príčin narazil prednou časťou vozidla do zadnej časti  štvorkolky, ktorú viedol 42-ročný vodič v smere jazdy motorového vozidla. V dôsledku nárazu došlo k prevráteniu štvorkolky na ľavý bok.  Po dopravnej nehode sa  18-ročný vodič podrobil dychovej  skúške  s negatívnym výsledkom.  Na zistenie prítomnosti alkoholu u vodiča štvorkolky bol nariadený odber krvi.

Vodič štvorkolky a jeho spolujazdkyňa boli prevezení do nemocnice.  Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Pamätajte, opatrnosť a bezpečnosť na cestách je základom všetkého. Vodiči, sústreďte sa na jazdu, sledujte situáciu v premávke. Len tak môžete zabrániť zbytočným nehodám, zraneniam a tragédiám.

19. júna 2024