Skupina Tublatanka prináša pre fanúšikov novú pieseň V pevnosti lží. Chytľavá  rocková balada pochádza z aktuálneho albumu Uprostred chaosu. Autorsky sa na piesni V pevnosti lží podieľala Mirka Ďurindová. Manželka speváka, gitaristu a frontmana skupiny Maťa Ďurindu napísala text aj zložila hudbu. Vypočujte si novinku s naliehavým odkazom o neprávosti, podvode a klamstve!

Tublatanka je na scéne 40 rokov a na konte má 12 štúdiových albumov a množstvo megahitov. V minulom roku vyšlo rockovej legende nové CD a LP Uprostred chaosu s pätnástimi piesňami. Okrem toho vydala v reedícii vydavateľstva Opus prvých šesť albumov na vinylových LP platniach a CD nosičoch z osemdesiatych a deväťdesiatych rokov minulého storočia. A práve z albumu Uprostred chaosu pochádza aktuálna novinka V pevnosti lží. Text piesne je intímna spoveď o neprávosti, podvode a klamstve. Človek neraz musí prekročiť svoj vlastný tieň, keď ho jeho vnútorný kompas vedie nesprávnym smerom. Túži zrúcať hradby a nechce byť viac zamknutý v pevnosti lží. Chce spoznať pravdu.

Pieseň V pevnosti lží vznikala najprv v skúšobni, kde členovia Tublatanky nahrali demo verziu hudby. Potom podľa vyžarovanej nálady skladby Mirka Ďurindová urobila text piesne, inšpirovaný napätou atmosférou v našej spoločnosti ako i v medziľudských vzťahoch. 

„V piesni V pevnosti lží hosťuje na klávesové nástroje Zoli Tóth, ktorý svojou hrou  dotvoril charakteristickú naliehavú atmosféru piesne. Novinku sme nahrali v štúdiu Randal, kde Zoli Tóth nahrával všetky moje spevy na album Uprostred chaosu ako hudobný supervízor,“ vysvetľuje vznik piesne Maťo Ďurinda.

22. júna 2024