Americké ministerstvo obrany zriaďuje novú skupinu na vyšetrovanie pozorovaní UFO v obmedzenom vzdušnom priestore.
Formácia skupiny prichádza v dôsledku správy, ktorú zverejnil dôstojník riaditeľa národnej spravodajskej služby v spojení s americkým námorníctvom a ktorej cieľom je vyšetriť viac ako 140 pozorovaní UFO v obmedzenom vojenskom vzdušnom priestore USA od roku 2004.
Podľa agentúry Reuters sa nová skupina bude nazývať Skupina na synchronizáciu identifikácie a riadenia vzdušných objektov a bude na ňu dohliadať námestník ministra obrany pre spravodajstvo, spoločný štáb a úradníci z kancelárie riaditeľa národnej spravodajskej služby.
Kathleen Hicks, zástupkyňa ministra obrany, vydala vyhlásenie, v ktorom vysvetľuje, že existencia UFO a neidentifikovaných vzdušných javov v obmedzenom vojenskom vzdušnom priestore je potenciálne nebezpečná pre členov leteckej posádky a ohrozuje národnú bezpečnosť USA.
Zatiaľ čo UFO sú zvyčajne spojené s mimozemšťanmi, podľa definície sú to jednoducho neidentifikované lietajúce objekty. Keďže drony a iné bezpilotné prostriedky schopné letu sa naďalej množia do arzenálov po celom svete, môže do amerického vzdušného priestoru preniknúť akýkoľvek počet pozemských UFO.
Zdá sa, že videá spozorovaných objektov ukazujú šokujúce úrovne technologického pokroku, ako je schopnosť pohybovať sa bez pozorovateľného pohonu alebo zrýchľovať rýchlejšie ako akékoľvek známe lietadlo. Niektorí skeptici tvrdili, že zjavné nevysvetliteľné pohyby boli v skutočnosti spôsobené trikmi svetla alebo uhlami kamery.

17. mája 2022