V utorok (21.februára)  vo večerných  hodinách došlo v Žiline na ceste druhej triedy č. 583A k dopravnej nehode. Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 54 ročný vodič viedol nákladné motorové vozidlo Iveco po ceste druhej  triedy v smere od obce Terchová  do Žiliny.  Následne z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k stretu nákladného  motorového vozidla s chodcom, ktorý prechádzal po riadne vyznačenom priechode pre chodcov. Po dopravnej nehode chodec utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.  Alkohol u vodiča vykonanou dyhovou skúškou zistený nebol. U nebohého muža bude vykonaná pitva.  Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

UPOZORNENIE

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy.

Obzvlášť treba zvýšiť opatrnosť v blízkosti priechodov pre chodcov a všímať si pohyb chodcov už na chodníku. Chodci by mali vstupovať na cestu, až keď je to pre nich bezpečné. Odporúčame chodcom všímať si vodičov, či ich vidia, či reagujú na ich prítomnosť a mať s nimi očný kontakt. Žiaľ, pri zrážke chodca s autom, sú dôsledky neraz tragické.

22. februára 2023