EROS RAMAZZOTTI, zverejnil dátumy celosvetového turné k novému albumu BATTITO INFINITO, ktorý uzrie svetlo sveta 16. septembra tohto roku.
Názvov albumu v preklade znamená nekonečný rytmus a napovedá, že pôjde o temperamentom nabitý nosič.
Svoju celosvetovú koncertnú šnúru odštartuje predpremiérovými koncertmi k vydaniu albumu 15. septembra 2022 v španielskej Seville,
následne sa predstaví v Agrigente, Verone, Aténach a Caesarei. Celosvetové turné bude počas jesene a zimy pokračovať naprieč Severnou i Južnou Amerikou.
Európska časť turné započne vo februári 2023. Svoje najväčšie hity, ale aj novinky z avizovaného albumu, predstaví aj na Slovensku
„Tieto koncerty vnímam ako príležitosť viac sa tešiť z nových pesničiek, ktoré onedlho vyjdú. Zapojil som sa teda do každej jednej fázy tohto diela a venoval pozornosť každému jednému detailu a v každom z týchto večerov bude obsiahnutá malá časť mňa a môjho príbehu. Nemôžem sa dočkať opätovného obrazného objatia fanúšikov z celého sveta, pretože si myslím, že je to najlepší spôsob, ako čeliť tomuto zložitému obdobiu a znovu začať robiť hudbu.“ Odkazuje Eros Ramazzotti.

11. júna 2022
X