Štvrtého júna odohrali koncert, ktorým odštartovali európske turné.
Uskutočnil sa v portugalskom Oeirase a naznačil, čo čaká na návštevníkov koncertu v Česku. Ti môžu zavítať na ďalšie vystúpenie Guns N’ Roses v Prahe 18. júna na
letisku v Letňanoch. Všetky koncerty, ktoré doteras kapela v Európe odohrala, ponúkli viac než päťdesiat skladieb.
Usporiadajúca agentúra Live Nation vydala cez víkend prehlásenie, že pražský set by mal trvať tri a pol hodiny.
Na portugalskom vystúpení zazneli vedľa letitých pesničiek, prevzatých aj menej výrazných, hneď tri zaujímavosti.
Prví krát od roku 1993 zahrali Guns N’ Roses naživo Reckless Life, skladbu z debutového mini albumu z roku 1986 s názvom Live ?!*@ Like a Suicide.
Vôbec na pódiu si strihli prvý krát cover verziu piesne austrálskych AC/DC Walk All Over You. Jedným z dôvodu bolo iste i legendárne spojenie speváka Guns N’ Roses Williama Axla Rosa s AC/DC, k nemu došlo v roku 2016, keď nahradil Briana Johnsona. Ten mal od lekárov zakázané spievať, preto že mu k vôli nemoci hrozila úplná strata hlasu. AC/DC vďaka Axlovej pomoci dokončili turné.
Najväčšie prekvapenie prišlo v Portugalsku počas prídavku. Guns N’ Roses prví krát od roku 1991 zahrali skladbu You’re Crazy z albumu Appetite for Destruction.
Akusticky stvárnenej skladby, ktorá je na albume Lies, a to rýchlejšiu a hlučnejšiu podobu, ktorú nehrala skupina viac než tridsať rokov.
Guns N’ Roses vznikli v roku 1985 a najväčšiu slávu zažili po vydaní debutu Appetite For Destruction (1987) s hitmi Welcome To The Jungle,
Sweet Child O’Mine a Paradise City. Na úspech prvého albumu nadviazali nahrávkou G N’ R Lies (1988) a v roku 1991 štúdiovými albumami Use Your Illusion I a Use Your Illusion II, ktoré vyšli v jeden deň.

14. júna 2022
X