NÁMESTOVO

Vo veci lúpežného prepadnutia zlatníctva v Námestove začal vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Žiline trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu lúpeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci spáchaných formou spolupáchateľstva. Podľa doposiaľ zistených informácií najmenej štyria páchatelia krátko po deviatej hodine prišli na vozidle Audi pravdepodobne Q5 s poľským evidenčným číslom pred predajňu zlatníctva v Námestove. Traja z páchateľov mali vojsť do predajne. Jeden z nich mal vojsť za predajný pult a predavačke povedať „toto je prepadnutie, buď ticho”. Následne mali všetci traja prinesenými kladivami rozbíjať výklad a predajný pult, odkiaľ mali odcudziť vystavený tovar a šperky zo žltého kovu. S odcudzeným tovarom mali nastúpiť do vozidla Audi pravdepdobne Q5 a odísť na neznáme miesto. Majiteľke zlatníctva spôsobili odcudzením tovaru škodu vo výške najmenej 150.000,- eur a poškodením výkladu a zariadenia škodu vo výške asi 1.600,- eur.

V tejto súvislosti sa polícia v Žiline obracia na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri pátraní po vozidle Audi pravdepodobne Q5 a jeho osádke.

Akékoľvek informácie je potrebné oznámiť na bezplatnom telefónnom čísle 158, v súkromnej správe na oficiálnej facebookovej stránke Polícia SR alebo osobne na najbližšom útvare Policajného zboru. Pre Rádio POHODA, hovorca KR PZ v Žiline Jana Balogová

Namestovo lupez 02

Namestovo lupez 01

Namestovo lupez 00