Česká televízia si tento rok pre divákov pripravila pestrú vianočnú ponuku. Okrem klasických vianočných rozprávok, ktoré by vám nemali uisť, sa môžete tešiť i na niekoľko nových rozprávok.

Vianočné premiéry na ČT1
Kúzelník Žito
24. december
V hlavných úlohách: Anna Kadeřávková, Pavel Kříž, Jiřina Bohdalová, Petr Kostka
Rozprávka Zdeňka Zelenku o tom, čo sa stane, keď sa čertica zamiluje do obyčajného smrteľníka a ten sa zase zamiluje do princeznej Adelky. Do mladíka Žita sa však zamiluje i čertica Filištína...

O zakliatom kráľovi a odvážnom Martinovi
26. decembra
V hlavných úlohách: Lukáš Vaculík, Simona Kollárová, Richard Autner
Česko-slovenská rozprávka o princeznej Michaele, ktorá sa dozvie o zázračnej korune kráľa Svaroga, čo by mohla uzdraviť jej otca, vydá sa hľadať Svarogove začarované kráľovstvo. Cestou sa zastaví v dedine, kde sa zoznámi zo slepým kováčom Martinom, ktorý jej pomôže pri pátraní.

Přání k mání
30. december
V hlavných úlohách: Martin Myšička, Jitka Čvančarová, Simona Babčáková
„Je to film o tom, čoho sme schopný dosiahnuť, keď uveríme sami sebe,“ režisér Vít Karas (40) prehovoril o snímku, kde je mladý Albert zúfale zamilovaný do sestry svojho najlepšieho kamaráta Emana. Lenže Johana, ktorá si hovory Žoán a túži študovať na francúzskom Sorbonne, oň vôbec nestojí. Alberta teda čaká boj o srdce vysnívaného dievčaťa.

Ďalšia rozprávková ponuka:
K Vianociam už neodmysliteľne patrí, V Českej televízii reprízy tých najúspešnejších rozprávok. Ako Tři oříšky pro Popelku, Anděl Páně 1 a 2, Svatojánský věneček, Šťastný smolař, Dvanáct měsíčků, Korunní princ, Nejlepší přítel, Čert ví proč, Dešťová víla, Láska rohatá, Kouzla králů, Peklo s princeznou, Pravý rytíř, Tajemství staré bambitky, Zázračný nos.